Wojtek_Jakubowski_02Moja przygoda z fotografią zaczęła się bardzo wcześnie, bo już w szkole podstawowej. Pierwszym moim aparatem była SMENA M8. Jako nastolatek zostałem członkiem Klubu Korespondenta „Świata Młodych” gdzie zamieszczałem krótkie teksty i zdjęcia. Później fotografowałem dla młodzieżowego periodyku „O WSZEM”. Jednak zawodowo zacząłem pracować jako fotoreporter dopiero po studiach w 1998r. w gdańskiej agencji Kosycarz Foto Press. To było wymarzone zajęcie, uwielbiałem pracę fotoreportera, zwłaszcza w tak zacnej agencji.

W 2009 r. otworzyłem własną pracownię na Dolnym Mieście na ul. Łąkowej. Wtedy już wiedziałem, że fotoreporterka, to nie wszystko. Bardzo lubię pracę w studio. Chociaż właśnie tutaj, w kontakcie z ludźmi przydaje się doświadczenie reporterskie. Dzisiaj tej pracowni już nie ma, budynek był stary i został wyburzony. Ja natomiast nauczyłem się, że lampy studyjne mogę rozstawić tak naprawdę wszędzie, więc zamykanie się w studio jest ograniczające. Sky is the limit 🙂Lotos, podpisanie umowy w sprawie finansowania EFRA 30.06.2015 fot. Wojtek Jakubowski /fotokombinat

Lubię wszelki rodzaj fotografii, zwłaszcza tam gdzie wiąże się ona z kontaktem z człowiekiem. Świetnie odnajduję się również w fotografii wnętrz, architektury, dokumentacji różnych wydarzeń.

Myślę, że nie będzie nie na miejscu podziękowanie, co niniejszym czynię, dla Macieja Kosycarza, wspaniałego człowieka, od którego wiele się nauczyłem.

Wszystkie fotografie w tej witrynie są mojego autorstwa i są chronione prawem autorskim.

 

reklama_pracodawcy